Waga samochodowa dla rolnika

Waga w gospodarstwie? Dzisiejsze gospodarstwo to nowocześnie zarządzana firma. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w rolnictwie jest ilość czyli np. masa plonów, masa kupowanych nawozów, masa hodowanych zwierząt. W gospodarstwie, w którym występuje obrót dużą ilością surowców potrzebna jest waga samochodowa. Zapewni ona dokładny pomiar masy załadowanych pojazdów – […]

Waga samochodowa dla rolnika


17 listopada, 2021 Blog,

Waga w gospodarstwie?

Dzisiejsze gospodarstwo to nowocześnie zarządzana firma. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w rolnictwie jest ilość czyli np. masa plonów, masa kupowanych nawozów, masa hodowanych zwierząt. W gospodarstwie, w którym występuje obrót dużą ilością surowców potrzebna jest waga samochodowa. Zapewni ona dokładny pomiar masy załadowanych pojazdów – zwożonego z pola plonu, nawozów, paliw czy innych towarów.

Jaką wagę wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem w gospodarstwie będzie waga złożona z prefabrykowanych stalowo-betonowych pomostów. Jest ona tańsza niż waga stalowa i bardzo trwała. Największym powodzeniem wśród klientów sektora agro cieszy się waga samochodowa Compact, która stanowi doskonały stosunek ceny do jakości. Prefabrykowany pomost wykonany jest ze stalowej ramy z kratą zbrojeniową w środku, zalanej betonem C35/45 W8 F150. Takie gotowe pomosty wraz z kompletem wysokiej klasy czujników i miernikiem przywozimy do Klienta i montaż wagi zajmuje tylko kilka godzin.

Należy oczywiście rozważyć czy waga ma być najazdowa (wyniesiona ponad grunt), czy zagłębiona (równa z gruntem). Decyzja ta najczęściej uwarunkowana zabudową i układem terenu gospodarstwa, na którym chcemy posadowić wagę. Natomiast w zdecydowanej większości przypadków rekomendujemy rolnikom wybór wagi najazdowej (głównie ze względu na mniejszą ilość prac budowlanych).

Kolejną ważną decyzją jest długość wagi. Najczęściej wybierane są wagi 18 m, natomiast minimalną rekomendowaną długością w gospodarstwie jest 14 m (pozwoli zważyć ciągnik siodłowy z naczepą).

Często pomijaną, aczkolwiek istotną kwestią jest wybór przewodów łączących czujniki. Ze względu na większą obecność gryzoni w gospodarstwie czy przy wagach zlokalizowanych przy polu rekomendujemy zastosowanie przewodów z oplotem ze stali nierdzewnej. Są one zdecydowanie bardziej odporne niż tradycyjne przewody.

Oferujemy również wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe i systemy usprawniające obsługę wagi. Zastosowanie ich w gospodarstwie nie jest zawsze niezbędne, aczkolwiek warto rozważyć zaopatrzenie wagi w wyświetlacz, drukarkę, system wagowy lub kamerę do monitoringu.

Gdzie szukać oszczędności?

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że pewne prace rolnicy są w stanie wykonać samodzielnie, zwłaszcza w zakresie prac związanych z przygotowaniem terenu. Pozwoli to ograniczyć koszt inwestycji. Zalecamy również zastosowanie wylewanych na miejscu najazdów, w zamian za prefabrykowane, co również zmniejszy końcową cenę. Doradcy zawsze szukają najlepszych rozwiązań dla Klienta.

Istnieje również budżetowa wersja wagi samochodowej (model RAM) zalewana na miejscu w gospodarstwie. Przywozimy wówczas do gospodarstwa stalowe ramy ze zbrojeniem i w miejscu montażu wagi zalewamy je betonem. Czas uruchomienia wagi jest wówczas wydłużony, jednak ze względu na niższy koszt niektórzy Klienci wybierają to rozwiązanie.

Największy producent w Polsce

Jesteśmy największym producentem wag samochodowych w Polsce. Zajmujemy się również sprzedażą, serwisem i legalizacją wag przemysłowych, czyli tym, od czego zaczynaliśmy naszą działalność w 1956r.  Naszymi Klientami są zarówno odbiorcy w Polsce, jak i w całej Europie. A jest ich ponad 5000.

Kontakt z Doradcą

W każdym momencie zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą dobrać najlepszy produkt do Państwa potrzeb.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28