Zalety wózków paletowych z wagą

Wózki paletowe odmieniły magazyny na całym świecie, gdy zostały wprowadzone pod koniec lat 30. XX wieku. Wózki paletowe z wagą są równie rewolucyjnym rozwiązaniem. Umożliwiają wykonywanie dwóch zadań w jednym czasie – przenoszenie towarów i ważenie. Poprawiają wydajność i szybkość działania, zmniejszając liczbę pracowników wymaganych do nadzorowania tych samych procesów. Wózki paletowe z wagą stały się […]

Zalety wózków paletowych z wagą


17 listopada, 2021 Blog,

Wózki paletowe odmieniły magazyny na całym świecie, gdy zostały wprowadzone pod koniec lat 30. XX wieku. Wózki paletowe z wagą są równie rewolucyjnym rozwiązaniem. Umożliwiają wykonywanie dwóch zadań w jednym czasie – przenoszenie towarów i ważenie. Poprawiają wydajność i szybkość działania, zmniejszając liczbę pracowników wymaganych do nadzorowania tych samych procesów.

Wózki paletowe z wagą stały się stałym elementem sektora przemysłowego, rolnego, detalicznego, pozostając najlepszą metodą sprawdzania wagi towarów na paletach.

# mobilne ważenie 

Korzyści z posiadania wózka widłowego z wagą

Wózki paletowe z wagą są przeznaczone do przemieszczania dużych przedmiotów i automatycznego ważenia wszystkiego, co znajduje się na samej palecie. 

Poniżej przedstawimy bardziej szczegółowo wszystkie korzyści, jakie może przynieść wykorzystanie paleciaka z wagą.

Trwałość

Wózki paletowe z wagą są zbudowane z myślą o trwałości. W dużej mierze odporne na uszkodzenia, stalowe widły i wytrzymałe czujniki tensometryczne pozwalają na lata ważenia. Wagi potrafią obsłużyć ciężary nawet do 2500 kg.

Chociaż coroczna kalibracja jest ważna, waga do wózków paletowych powinna wytrzymać lata.

Wydajność

Największą zaletą wózków paletowych z wagą jest ich mobilność. Można zaoszczędzić dużo czasu, ważąc coś i przesuwając w jednocześnie. Nie jest to możliwe w przypadku statycznych wag platformowych , które choć bardzo dokładne, wydłużają czas kontroli stanów magazynowych i tym podobnych.

Paleciak z wagą tworzy idealną hybrydę łącząc typową pracę wózka widłowego i wagi platformowej. Ponadto, dzięki żywotności baterii sięgającej kilkudziesięciu godzin, są bardzo wydajne.

Obniżone koszty

Z tego samego powodu wózki paletowe z wagą zmniejszają zapotrzebowanie na siłę roboczą. Jedna osoba może obsługiwać urządzenie ważąc i jednocześnie przemieszczając towary. Dzięki temu pozostali pracownicy mogą wykonywać zadania w innym miejscu w magazynie lub firmie. Mniejsza liczba pracowników oznacza mniejsze wydatki dla właścicieli firm.

Dokładność

Większość wózków paletowych z wagą ma dokładność ważenia do 1 kg. Niektóre z urządzeń (w tym MIW LCPT i KPZ 71-9) posiadają działkę odczytową co 500g. Należy zauważyć, że nie wszystkie wózki paletowe z wagą są zatwierdzone do handlu. Jeśli chcesz wykorzystywać urządzenie w obrocie handlowym, koniecznie kup te, które posiadają legalizację.

Łatwa obsługa

Wskazaliśmy już, w jaki sposób wózki paletowe z wagą zmniejszają potrzebę zatrudniania dodatkowych osób do obsługi kontroli zapasów. Wynika to po części z łatwości obsługi maszyny. Duży uchwyt i wielka zwrotność pozwalają na manewrowanie nawet w ciasnych przestrzeniach, a duże podświetlane wyświetlacze LCD zapewniają łatwe odczyty. Do prowadzenia tego pojazdu nie jest wymagane żadne specjalne uprawnienie ani intensywne szkolenie, co oznacza, że ​​każdy pracujący w magazynie może szybko i bezpiecznie go użytkować.

Kwity z ważenia

Wiele nowoczesnych wózków paletowych z wagą jest wyposażonych w wbudowaną drukarkę termiczną. Umożliwia ona operatorom tworzenie wydruków dowolnych wyników ważenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą udokumentować proces ważenia w dokumentacji firmy.

Przeciążenie pojazdów

Wózki paletowe z wagą pomagają uniknąć przeciążenia pojazdów. Często zdarza się, że kierowcy odbierają towary, które przekraczają zalecany limit, narażając w ten sposób siebie i innych użytkowników dróg. Jest to przestępstwo podlegające karze. Wózki paletowe z wagą pozwalają oczywiście na ważenie towaru przed załadowaniem go do pojazdu, co oznacza, że ​​ostateczny ładunek jest zawsze znany, zanim kierowca wyruszy. Nie ma usprawiedliwienia dla przekroczenia określonych prawem limitów.

Zobacz naszą ofertę wózków paletowych z wagą.

 

Kontakt z Doradcą

W każdym momencie zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą dobrać najlepszy produkt do Państwa potrzeb.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28