Ważenie kontenerów – możliwe rozwiązania?

Kompleksowe rozwiązania ważenia kontenerów Systemy ważenia kontenerów Załadunek kontenerów to praktyczny i chętnie wykorzystywany sposób przewozu towarów drogą morską. Aby jednak taki transport był bezpieczny i zgodny z międzynarodową konwencją SOLAS, konieczny jest precyzyjny pomiar ciężaru kontenerów. Transport musi uwzględniać ograniczenia wagowe kontenerów. Precyzyjne ważenie kontenerów ma bezpośredni wpływ na optymalizację procesów logistycznych. Dokładna waga kontenera jest niezbędna […]

Ważenie kontenerów – możliwe rozwiązania?


10 czerwca, 2024 Wagi samochodowe,

Kompleksowe rozwiązania ważenia kontenerów

Systemy ważenia kontenerów

Załadunek kontenerów to praktyczny i chętnie wykorzystywany sposób przewozu towarów drogą morską. Aby jednak taki transport był bezpieczny i zgodny z międzynarodową konwencją SOLAS, konieczny jest precyzyjny pomiar ciężaru kontenerów. Transport musi uwzględniać ograniczenia wagowe kontenerów. Precyzyjne ważenie kontenerów ma bezpośredni wpływ na optymalizację procesów logistycznych. Dokładna waga kontenera jest niezbędna do prawidłowego rozplanowania i zbalansowania ładunku na środkach transportu, co jest kluczowe zarówno dla bezpieczeństwa transportu, jak i efektywności operacji.

Zgodnie z postanowieniami Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (SOLAS) na nadawcy ładunku spoczywa obowiązek weryfikacji wagi kontenerów przeznaczonych do transportu drogą morską przed załadowaniem ich na statek. Przewoźnicy i terminale nie dopuszczą na morze żadnych ładunków bez uprzedniej weryfikacji masy brutto przez spedytora. Proces ważenia może odbywać z różnymi metodami. Rozwiązaniem dla tego typu problemów są wagi montowane w dźwigach i suwnicach, ale również wagi samochodowe i wagi platformowe.

Waga platformowa kontenerowa

Prostym i tanim sposobem ważenia jest wykorzystanie wagi platformowej do ważenia kontenerów. Proponowane przez nas rozwiązanie posiada wytrzymałą ramę ze zintegrowanymi ogniwami obciążnikowymi, co umożliwia proste, przenośne ważenie kontenerów transportowych. Wagi są dostępne dla kontenerów o długości 20″ i 40″. Standardowo waga posiada pomost wagowy o wymiarach 12,30m x 2,40m, co idealnie odpowiada wymiarom kontenera  40”. Nośność wagi to 40 t, a działka odczytowa 20 kg, co gwarantuje wysoką dokładność ważenia. Wag można używać na dowolnej twardej, płaskiej powierzchni (np betonowym / asfaltowym podłożu) Nie są trwale związane z gruntem. Możliwe jest łatwe przeniesienie i zamontowanie wagi w innym miejscu na betonowym, równym terenie. 

Wagi kontenerowe charakteryzują się dużą precyzją i dokładnością. Wagi kontenerowe oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając efektywność operacyjną. Dokładny pomiar masy kontenerów pozwala na bezpieczniejszą i wydajniejszą wysyłkę oraz magazynowanie.

Do wagi kontenerowej możemy dodatkowo zaproponować oprogramowanie wagowe Scalescloud automatyzujące procesy ważenia i pomagające zwiększyć wydajność pracy. Dzięki oprogramowaniu można zyskać automatyczną rejestrację i gromadzenie pomiarów, zdalny dostęp do danych ważeń, generowanie raportów i wykresów, pobieranie danych do plików .xlsx i .pdf.

Alternatywne rozwiązania

Ważenie kontenerów może odbywac się również za pomocą wagi samochodowj. Zyskamy dzięki temu szybki pomiar całego pojazdu z kontenerem już na wjeździe i wyjeździe. Pozwala na zaoszczędzenie czasu i możliwie najbardziej precyzyjny pomiar masy brutto kontenera. Więcej o wagach samochodowych tutaj.  innym rozwiązaniem jest również przenośny system podkładek WWS, który pozwala na pomiar masy brutto niemal niezależnie od uwarunkowań podłoża. Idealne rozwiązanie dla firm potrzebujących szybkich pomiarów w różnych lokalizacjach. Więcej o wagach podkładkowych tutaj


Bezpłatna konsultacja

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zamów rozmowę z naszym ekspertem.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Śledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28