Wagi podkładkowe – dlaczego warto wybrać wersję bezprzewodową?

Wagi podkładkowe to trwałe i solidne wagi używane do ważenia pojazdów, w tym między innymi samochodów dostawczych, ciężarówek, samochodów ciężarowych i pojazdów rolniczych. Często wybiera się je zamiast stacjonarnej betonowej (lub stalowej) wagi samochodowej, gdy przestrzeń lub budżet są ograniczone lub gdy preferowana jest przenośność. Podkładki do ważenia osi są dostępne w różnych rozmiarach i […]

Wagi podkładkowe – dlaczego warto wybrać wersję bezprzewodową?


27 maja, 2024 Blog,

Wagi podkładkowe to trwałe i solidne wagi używane do ważenia pojazdów, w tym między innymi samochodów dostawczych, ciężarówek, samochodów ciężarowych i pojazdów rolniczych. Często wybiera się je zamiast stacjonarnej betonowej (lub stalowej) wagi samochodowej, gdy przestrzeń lub budżet są ograniczone lub gdy preferowana jest przenośność.

Podkładki do ważenia osi są dostępne w różnych rozmiarach i nośnościach, co zapewnia możliwość ważenia każdego typu pojazdu. Są one również dostępne w wersji bezprzewodowej lub przewodowej.

Dlaczego warto kupować bezprzewodowe podkładki na oś zamiast podkładek przewodowych?
Ważenie pojazdów powinno być szybkie, łatwe i bezstresowe. Wszystkie te cechy zapewniają bezprzewodowe podkładki WWS. Bezprzewodowe wagi podkładkowe są wolne od typowych ograniczeń i ograniczeń systemów przewodowych oraz frustracji, jakie mogą one powodować. Przyjrzyjmy się niektórym zaletom stosowania bezprzewodowego systemu podkładek osi do ważenia pojazdów.

Nigdy więcej uszkodzeń kabli
Uszkodzenie kabli jest częstym problemem w przypadku przewodowych zestawów wag WWS. Nie trzeba wiele, aby kabel wplątał się pod podkładkę lub koło ciężkiego pojazdu, a kiedy już to nastąpi, kabel może łatwo ulec uszkodzeniu i uniemożliwić działanie wag. Podobnie, w wyniku użytkowania i ogólnego zużycia, przewody mogą łatwo ulec uszkodzeniu i pęknąć wewnątrz plastikowej osłony. Uszkodzenie kabla oznacza niemożność używania wag do czasu zakończenia naprawy. Co z kolei oznacza przestoje wpływające na działalność biznesową.

Zwiększona przenośność
Bezprzewodowe podkładki WWS znacznie bardziej przenośne niż ich przewodowe odpowiedniki. Brak przewodów łączących podkładki z wyświetlaczem sprawia, że ​​można je łatwiej przenosić, podnosić i przechowywać.

Większa elastyczność systemu
W przypadku tradycyjnych przewodowych podkładek osi systemy są często ograniczone do maksymalnie czterech podkładek ważących na system, co oznacza, że ​​ważenie dużego pojazdu z trzema lub więcej osiami za jednym razem staje się niemożliwe. Bezprzewodowe systemy podkładek zapewniają więcej opcji i możliwości konfiguracji. Niektóre systemy umożliwiają jednoczesne podłączenie do dwudziestu podkładek osi w celu pełnego zważenia pojazdu dziesięcioosiowego.

Czy warto przejść na bezprzewodowy system podkładek osi?
Jeśli masz już system podkładek osi i jest on w idealnym stanie, prawdopodobnie nie ma sensu modernizować do nowego systemu bezprzewodowego. Jeśli jednak kupujesz swój pierwszy zestaw podkładek i wiesz, że będą one regularnie używane i przemieszczane w obszarze o dużym natężeniu ruchu, wskazane byłoby wybranie modeli bezprzewodowych.

 

Bezpłatna konsultacja

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zamów rozmowę z naszym ekspertem.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Śledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28