Wagi liczące pomagają przy inwentaryzacji

Koniec roku to inwentaryzacje w wielu firmach, które często są jednymi z najbardziej pracowitych dni, wymagających  czasochłonnych zadań, w tym liczenia produktów. Czy wagi mogą pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze? # mobilne ważenie  Wagi liczące sztuki Wagi liczące to rozwiązanie, które pomaga firmom skrócić czas potrzebny na liczenie zapasów, jednocześnie eliminując błędy ręcznego liczenia. Profesjonalna waga […]

Wagi liczące pomagają przy inwentaryzacji


29 listopada, 2021 Blog,

Koniec roku to inwentaryzacje w wielu firmach, które często są jednymi z najbardziej pracowitych dni, wymagających  czasochłonnych zadań, w tym liczenia produktów.
Czy wagi mogą pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze?

# mobilne ważenie 

Wagi liczące sztuki

Wagi liczące to rozwiązanie, które pomaga firmom skrócić czas potrzebny na liczenie zapasów, jednocześnie eliminując błędy ręcznego liczenia. Profesjonalna waga licząca jest niezbędna dla każdej firmy, która chce zaoszczędzić czas i pieniądze, zwłaszcza takiej, która sprzedaje małe elementy i części.

Dlaczego warto użyć wagi liczącej przy inwentaryzacji?

Proces będzie szybszy, łatwiejszy, a obliczenia będą znacznie dokładniejsze. Powiedzmy, że musimy policzyć całe pudełko pełne gwoździ. Zamiast liczyć każdy pojedynczy gwóźdź możemy wziąć 10 gwoździ i umieścić je na wadze. Całkowita waga to 5 gramów, co oznacza, że ​​każdy gwóźdź waży pół grama. Kiedy zważymy wszystkie gwoździe, waga podzieli całkowitą wagę przez wagę jednego gwoździa (w tym przypadku pół grama). Daje to szybkie i dokładne zliczenie pojedynczych gwoździ w pudełku.

Nowoczesne, cyfrowe wersje używają tak zwanej średniej wagi do określenia liczby części umieszczonych na powierzchni wagi. Tak jak wyżej wskazaliśmy z gwoździami proces jest bardzo prosty – pracownik pobiera małą próbkę przedmiotów, które muszą być zważone, i wprowadza je na wagę. Następnie maszyna wykonuje za nich pracę, automatycznie obliczając średnią wagę. Gdy nieznana ilość przedmiotów zostanie umieszczona później na wadze, ta wskaże, ile ich jest w oparciu o poprzednie obliczenia. I tak żmudny proces liczenia zmienia się w całkiem prosty. Wagi liczące są niezwykle dokładne, a wiele z nich jest w stanie ważyć przedmioty tak lekkie jak papier.

Wagi liczące zazwyczaj występują w dwóch formach. Pierwsza posiada standardową funkcję liczenia, druga trzy wyświetlacze – wagę, wagę próbki i ilość. Niezależnie od tego jaką zdecydujemy się kupić (lub wynająć), na pewno osiągniemy korzyści. Kontrole zapasów mogą trwać kilka dni i nie jest ani ekonomiczne, ani wskazane, aby pracownicy fizycznie liczyli wszystkie pozycje przez tak długi okres. Nierzadko zdarza się również, że przy ręcznym liczeniu popełniane są błędy. Wagi liczące chronią przed tym i poprawiają wydajność.

Jak wspomniano powyżej, wagi liczące są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Nie trzeba organizować dogłębnych szkoleń, aby opanować ten proces – co oznacza, że ​​nawet nowi pracownicy mogą niemal natychmiast nadzorować audyty.

Kontakt z Doradcą

W każdym momencie zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą dobrać najlepszy produkt do Państwa potrzeb.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28