Waga w skupie zboża

Waga w skupie zboża? Skupy zboża to nowocześnie zarządzane firmy. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w skupie jest ilość czyli masa przywożonych plonów. Niezbędna jest więc waga samochodowa z wygodnym oprogramowaniem. Warto również badać jakość przyjmowanego zboża, co wiąże się z zakupem co najmniej analizatora NIR i wilgotnościomierza. W […]

Waga w skupie zboża


24 marca, 2023 Blog,

Waga w skupie zboża?

Skupy zboża to nowocześnie zarządzane firmy. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w skupie jest ilość czyli masa przywożonych plonów. Niezbędna jest więc waga samochodowa z wygodnym oprogramowaniem. Warto również badać jakość przyjmowanego zboża, co wiąże się z zakupem co najmniej analizatora NIR i wilgotnościomierza. W miarę rozwoju skupu przyda się również automatyczna sonda poboru próbek. Możemy dostarczyć wszystkie te urządzenia. Jako jedyna firma w Polsce zapewniamy kompleksową obsługę skupów w zakresie wag samochodowych, urządzeń laboratorium zbożowego i sond do poboru prób.

Jaką wagę wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem w skupie ziarna będzie waga złożona z prefabrykowanych stalowo-betonowych pomostów. Właściciele skupów często pytają o wagi stalowe, jednak waga betonowa jest tańsza niż i bardzo trwała. Największym powodzeniem wśród klientów sektora agro (skupy i gospodarstwa) cieszy się waga samochodowa Compact, która stanowi doskonały stosunek ceny do jakości. Prefabrykowany pomost wykonany jest ze stalowej ramy z kratą zbrojeniową w środku, zalanej betonem C35/45 W8 F150. Takie gotowe pomosty wraz z kompletem wysokiej klasy czujników i miernikiem przywozimy do Klienta i montaż wagi zajmuje tylko kilka godzin.

Należy oczywiście rozważyć czy waga ma być najazdowa (wyniesiona ponad grunt), czy zagłębiona (równa z gruntem). Decyzja ta najczęściej uwarunkowana zabudową i układem placu, na którym chcemy posadowić wagę. Wybór wersji zagłębionej sprawdzi się, gdy brakuje miejsca, natomiast wybór wagi najazdowej to mniejsza ilość prac budowlanych.

Kolejną ważną decyzją jest długość wagi. Najczęściej wybierane są wagi 18 m, natomiast minimalną rekomendowaną długością w skupie jest 14 m (pozwoli zważyć ciągnik siodłowy z naczepą czy dwie przyczepy).

Często pomijaną, aczkolwiek istotną kwestią jest wybór przewodów łączących czujniki. Ze względu na większą obecność gryzoni w obrębie skupu czy przy wagach zlokalizowanych przy polu rekomendujemy zastosowanie przewodów z oplotem ze stali nierdzewnej. Są one zdecydowanie bardziej odporne niż tradycyjne przewody.

Oferujemy również wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe i systemy usprawniające obsługę wagi. Zastosowanie ich w skupie nie jest zawsze niezbędne, aczkolwiek zdecydowanie warto zaopatrz wagę w wyświetlacz, kamerę monitoringu i system wagowy z drukarką.

Gdzie szukać oszczędności?

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że pewne prace Klienci z sektora agro są w stanie wykonać samodzielnie, zwłaszcza w zakresie prac związanych z przygotowaniem terenu. Nasi doradcy zawsze szukają najlepszych rozwiązań dla Klienta i ustalają optymalny podział obowiązków między stronami.

Największy producent w Polsce

Jesteśmy największym producentem wag samochodowych w Polsce. Zajmujemy się również tworzeniem systemów wagowych, dedykowanego oprogramowania, a także sprzedażą, serwisem i legalizacją wag przemysłowych. Możemy spiąć wszystkie Twoje wagi w jednym oprogramowaniu, a nawet zintegrować je z używanym przez Ciebie systemem. 

 

Bezpłatna konsultacja lub wizyta

Nadal nie masz pewności, jakie rozwiązanie wagowe będzie dla Ciebie odpowiednie? Zamów rozmowę z naszym ekspertem. Możemy też bezpłatnie przyjechać na wizję lokalną w Twoim skupie.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28