Waga hutnicza z osłoną termiczną

Jeden z naszych Klientów, będący liderem produkcji odlewów i odkuwek dla przemysłu, potrzebował wagę hakową, która będzie mogła pracować w ekstremalnie wysokich temperaturach. Firma zwróciła się do nas z prośbą o dostarczenie odpowiedniej wagi. Uwzględniając wymagania Klienta, ważone przedmioty i warunki, w jakich waga będzie używana zaproponowaliśmy wagę hakową niemieckiego producenta EHP – model KGW. […]

Waga hutnicza z osłoną termiczną


17 lipca, 2023 Blog,

Jeden z naszych Klientów, będący liderem produkcji odlewów i odkuwek dla przemysłu, potrzebował wagę hakową, która będzie mogła pracować w ekstremalnie wysokich temperaturach. Firma zwróciła się do nas z prośbą o dostarczenie odpowiedniej wagi.

Uwzględniając wymagania Klienta, ważone przedmioty i warunki, w jakich waga będzie używana zaproponowaliśmy wagę hakową niemieckiego producenta EHP – model KGW. Waga przystosowana jest do pracy w gorącym środowisku. Dzięki specjalnej obudowie chroniącej przed wysoką temperaturą, może być używana do ważenia gorącego materiału do temperatury aż 1600°C.  Ponadto czujniki wagi są oddzielnie ekranowane i umieszczone w obudowie, aby chronić przyrządy pomiarowe przed ogromnymi wahaniami ciepła. Części nośne wagi są dodatkowo zabezpieczone przed upadkiem i zapewniają mechaniczny współczynnik bezpieczeństwa 5:1 obciążenia znamionowego (oznacza to, że waga KGW przenosi pięciokrotność obciążenia nominalnego bez pękania elementów napinanych). Wszystko to czyni wagę EHP KGW jedną z najbezpieczniejszych wag odlewniczych na rynku.  Podczas procesu odlewania „funkcja tarowania subtraktywnego” ułatwia procesy i pomaga uniknąć błędów odlewania.
Waga może być obsługiwana zdalnie z odległości do 30 m. Dostępne są różne nośności od 1t do aż 200 t.  Dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa wagi dźwigowe EHP mogą być również wykorzystywane do transportu towarów (zgodnie z normą EN 13155).
 

Zobacz film z działania wagi hutniczej EHP

 

Bezpłatna konsultacja lub wizyta

Potrzebujesz nietypowego i indywidualnego rozwiązania wagowego lub oprogramowania? Zamów rozmowę z naszym ekspertem. Możemy też bezpłatnie przyjechać na wizję lokalną w Twojej firmie.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28