Skup złomu

Każdy skup surowców wtórnych a w szczególności punkt skupu złomu bez ważenia materiału przestałby istnieć. Najważniejszą wagą w tej branży jest waga samochodowa. Do dużych rozliczeń, do ważenia np. zestawów z przyczepą niezbędna jest waga długości 18m i nośności 50 ton. W nowo budowanych inwestycjach dobrym rozwiązaniem będzie zintegrowana z placem manewrowym waga zagłębiona. Warto […]

Skup złomu

Każdy skup surowców wtórnych a w szczególności punkt skupu złomu bez ważenia materiału przestałby istnieć. Najważniejszą wagą w tej branży jest waga samochodowa. Do dużych rozliczeń, do ważenia np. zestawów z przyczepą niezbędna jest waga długości 18m i nośności 50 ton.

W nowo budowanych inwestycjach dobrym rozwiązaniem będzie zintegrowana z placem manewrowym waga zagłębiona. Warto wtedy zwrócić uwagę na serię wag prefabrykowanych z gotowymi ścianami bocznymi – wagi betonowe serii RBZ.

Gdy gospodarujemy na wynajętym terenie, lepsza będzie konstrukcja przenośna np. stalowa waga samochodowa

Do rozliczeń detalicznych zalecamy wagi platformowe, wielkości europalety czyli 1.2m lub 1.5m o udźwigu maksymalnym 1500 kg lub 3000 kg. Jeśli potrzebna jest większa precyzja  – do metali kolorowych  – świetnie sprawdzą się wagi magazynowe do 300 kg.

Utylizacja i recykling odpadów komunalnych

Składowiska odpadów to miejsca gdzie kontrola masy odbywa się często na bieżąco w procesie obróbki. Za prawidłowość odpowiada grupa wag, często są to 2 wagi samochodowe, wjazdowa i wyjazdowa oraz wagi na przenośnikach, wagi paletowe i inne. Skuteczne zarżadzanie zapewni system raportowanai danych integrujący wszystkie wagi w danej lokalizacji.


  • MIW GROUP Sp. z o.o sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28