Jak działają systemy automatycznego ważenia?

Zaoszczędź nawet 100 tys zł! Wagi samochodowe z systemami bezobsługowego ważenia to wielkie korzyści. Korzystanie z automatycznego zarządzania ruchem i kamer rozpoznających tablice rejestracyjne w połączeniu z wagą samochodową pozwoli przyspieszyć procesy i znacznie usprawnić zarządzanie pojazdami wjeżdżającymi i wyjeżdżającymi z terenu firmy. Może również obniżyć długoterminowe koszty, eliminując potrzebę utrzymywania pracowników obsługi wagi. Rocznie […]

Jak działają systemy automatycznego ważenia?


5 października, 2022 Blog,

Zaoszczędź nawet 100 tys zł!

Wagi samochodowe z systemami bezobsługowego ważenia to wielkie korzyści. Korzystanie z automatycznego zarządzania ruchem i kamer rozpoznających tablice rejestracyjne w połączeniu z wagą samochodową pozwoli przyspieszyć procesy i znacznie usprawnić zarządzanie pojazdami wjeżdżającymi i wyjeżdżającymi z terenu firmy. Może również obniżyć długoterminowe koszty, eliminując potrzebę utrzymywania pracowników obsługi wagi. Rocznie może to dać nawet 100 tys zł oszczędności. Zobaczcie jakich rozwiązań można użyć, aby zautomatyzować wagę samochodową.

 

Automatyczne sterowanie wjazdem pojazdu

Podstawowym rozwiązaniem zarządzania ruchem pojazdów przy wadze samochodowej jest montaż sygnalizatorów świetlnych. Gdy pojazd zbliża się do wagi, sygnalizacja świetlna wskazuje, czy kierowca powinien poczekać (czerwony), lub czy może bezpiecznie wjechać (zielony). Ponieważ wszystkie procesy są w pełni zautomatyzowane, w chwili, gdy poprzedni pojazd jest poza zasięgiem, następny może wjechać, zapewniając, że zatory i opóźnienia są ograniczone do minimum. Dodatkowo można również użyć automatycznie sterowanych szlabanów.

Czujniki położenia

Aby upewnić się, że pojazd jest prawidłowo ustawiony, szereg czujników umieszczonych na wadze wykrywa, czy pojazd zatrzymał się we właściwym miejscu. Kierowca otrzymuje właściwe informacje kiedy powinien się zatrzymać za pomocą systemu oświetlenia (oddzielnego od sygnalizacji świetlnej wjazdu/wyjazdu) lub na wyświetlaczach LED.

Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych

Kamery ANPR umieszczone na obu końcach wagi samochodowej, używając specjalnego oprogramowania do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, identyfikują dany pojazd. Rozpoznanie pojazdu może być warunkiem wpuszczenia go na wagę (sygnalizator, szlaban). Następnie dane ważenia są zapisywane w bazie danych jako przypisane do danego pojazdu.

Karty RFID

Oprócz oprogramowania do rozpoznawania tablic rejestracyjnych można również korzystać z systemu, w którym każdy kierowca pojazdu ma własną indywidualna kartę RFID. Wjeżdżając na wagę skanuje ją na czytniku kart (bez konieczności opuszczania pojazdu) w celu identyfikacji pojazdu i zarejestrowanej ważenia w bazie danych.

Proces ważenia

Gdy waga wykryje, że pojazd jest całkowicie stabilny i wszystkie istotne informacje zostały zebrane, masa zostanie zarejestrowana dla danych pojazdu pobranych przez system rozpoznawania tablic rejestracyjnych i/lub karty RFID. Informacje te są następnie przechowywane w bazie danych oprogramowania wagowego, gotowe do natychmiastowego pobrania w razie potrzeby.

Automatyczne sterowanie zjazdem z wagi

Po zarejestrowaniu wszystkich informacji i zarejestrowaniu ważenia światło sygnalizatora zmieni się na zielone i/lub szlaban zostanie podniesiony aby pojazd mógł zjechać z wagi. Cały proces od początku do końca może zająć nie więcej czasu niż kilkadziesiąt sekund!

Systemy bezobsługowego ważenia można zamontować do nowych jak i działających już wag. Jesteśmy w stanie dobrać optymalne rozwiązania do różnych branż w zależności od wymagań każdego klienta. Każdy z systemów może być indywidualnie konfigurowany i doposażany w niestandardowe dodatki, aby stworzyć idealne narzędzie dla klienta i dać mu największe korzyści.

Miary i Wagi jest liderem w rozwoju bezobsługowych wag samochodowych . Opracowaliśmy w pełni zintegrowany system, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić pełną kontrolę nad pojazdem wjeżdżającym i zjeżdżającym z wagi. Aby dowiedzieć się więcej o automatyzacji wag samochodowych skontaktuj się z naszym zespołem doradców.

Oszczędność 100 tys zł rocznie dzięki braku potrzeby utrzymania dwóch pracowników obsługi wagi (przy założeniu płacy minimalnej obowiązującej od 01.01 2023 r.)

 

Jeżeli zastanawiasz się który z systemów będzie najlepszy w Twoim przypadku, zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28