Dlaczego warto zautomatyzować wagę samochodową?

Usprawniamy procesy ważenia na starych wagach Wielu Klientów, którzy posiadają już wagi samochodowe (zamontowane przez nas, lub innych producentów), zwraca się do nas o zautomatyzowanie procesu ważenia.   Obsługa tradycyjnej wagi samochodowej wymaga wiele czasu i zasobów. Przez cały czas funkcjonowania wagi wymagana jest obecność operatora, który wyzwala ważenie, rejestruje dane i przekazuje je odpowiednim […]

Dlaczego warto zautomatyzować wagę samochodową?


8 lipca, 2024 Blog,

Usprawniamy procesy ważenia na starych wagach
Wielu Klientów, którzy posiadają już wagi samochodowe (zamontowane przez nas, lub innych producentów), zwraca się do nas o zautomatyzowanie procesu ważenia.
 
Obsługa tradycyjnej wagi samochodowej wymaga wiele czasu i zasobów. Przez cały czas funkcjonowania wagi wymagana jest obecność operatora, który wyzwala ważenie, rejestruje dane i przekazuje je odpowiednim działom firmy. Oznacza to co najmniej 1 – 2 dodatkowych pracowników zatrudnionych na pełen etat. Można jednak zautomatyzować niektóre procesy ważenia, aby zaoszczędzić czas i pieniądze firmy. Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu bezobsługowego ważenia. Waga z systemem bezobsługowego ważenia obsługiwana jest automatycznie, lub przez kierowcę. Wówczas wprowadzaniem danych, identyfikacją, rejestracją ważenia i danymi zajmuje się kierowca pojazdu, lub sam system wagowy, a nie wyznaczony operator wagi. Możliwe rozwiązania to zastosowanie systemu rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych ważonych pojazdów, lub czytników kart RFID. Zautomatyzowane systemy automatycznie prowadzą kierowcę za pomocą czujników i barier, sygnalizatorów, szlabanów i wyświetlaczy. Całością systemu ważenia zarządza oprogramowanie wagowe. Oprogramowanie można następnie zintegrować z istniejącym oprogramowaniem firmy, aby dostarczać informacje do systemów zarządzania zapasami, systemów CRM lub innego oprogramowania biznesowego. System bezobsługowego ważenia można dostosować do niemal każdego zastosowania i zyskać automatyzację, poprawę produktywności i przepustowości w firmie.
 
Kto może zautomatyzować wagę samochodową?
Każda firma korzystająca z wagi samochodowej z operatorem wagowym może stosunkowo łatwo przejść na system bezobsługowego ważenia. Wykorzystywane przez nas i zarządzające systemem oprogramowanie wagowe Scaleo może współpracować z miernikami różnych producentów. Dlatego możemy je wdrożyć na praktycznie każdej wadze samochodowej, bez względu kto i kiedy ją dostarczył. System bezobsługowy można łatwo i szybko wdrożyć, podobnie jak przeszkolić kierowców w zakresie obsługi systemu automatycznego ważenia. Wyeliminujemy dzięki temu potrzebę zatrudniania pracownika obsługi wagi i zyskamy możliwości pracy przez całą dobę.
 
Przykładowa realizacja
Jedna z realizacji to automatyzacja ważenia na starej stalowej wadze samochodowej w Balicach w firmie z branży budowlanej. Klientowi zależało na zautomatyzowaniu i przyspieszeniu procesów ważenia. Chciał, aby pomiary odbywały się automatycznie, bez udziału operatora wagi, a wyniki pomiarów zapisywały się w programie wagowym, przypisane do kierowcy, budowy i ze wskazaniem ważonego produktu.
Zaproponowaliśmy system bezobsługowego ważenia z rozpoznawaniem numerów tablic rejestracyjnych ANPR. Dodatkowo system wzbogaciliśmy o czytniki kart RFID, dzięki którym identyfikowany jest ważony produkt. System ważenia uzupełnione został o szlaban, sygnalizatory świetlne i wyświetlacze wielkogabarytowe (na których wyświetlane są komunikaty dla kierowcy), kamery IP i system kontroli obecności pojazdu przed wagą. Całością zarządza oprogramowanie wagowe Scaleo. Klient zyskał automatyzację ważenia, które odbywają się bez udziału operatora. Dane pomiarów zapisują się automatycznie w programie Scaleo i są dostępne zdalnie z każdego miejsca na Ziemi na komputerze czy telefonie. Klient może generować raporty.
 
Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem przepustowości swojej firmy i zmniejszeniem kosztów operacyjnych, zapoznaj się z naszymi systemami bezobsługowego ważenia, które można łatwo zintegrować z wagą  samochodową.
 
 

Bezpłatna konsultacja lub wizyta

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zamów rozmowę z naszym ekspertem.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Śledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28