Czy warto cynkować wagę?

Rdza i korozja mogą skrócić żywotność stalowego pomostu wagowego. Malowanie jest wystarczające do większości zastosowań przemysłowych, ale środowiska wyjątkowo korozyjne wymagają  większej ochrony. Do wymagających zastosowań oferujemy ocynkowane wagi samochodowe. Cynkowanie to najlepszy sposób ochrony stalowego pomostu wagowego i zapewnienia długotrwałego użytkowania bez korozji. Stal ocynkowana koroduje w tempie 1/30 stali gołej w tym samym […]

Czy warto cynkować wagę?


28 lutego, 2024 Blog,

Rdza i korozja mogą skrócić żywotność stalowego pomostu wagowego. Malowanie jest wystarczające do większości zastosowań przemysłowych, ale środowiska wyjątkowo korozyjne wymagają  większej ochrony. Do wymagających zastosowań oferujemy ocynkowane wagi samochodowe.

Cynkowanie to najlepszy sposób ochrony stalowego pomostu wagowego i zapewnienia długotrwałego użytkowania bez korozji. Stal ocynkowana koroduje w tempie 1/30 stali gołej w tym samym środowisku.

Cynkowanie ogniowe to nałożenie warstwy ochronnej na elementy metalowe w celu zabezpieczenia ich przed korozją. Cynkowanie stali to złożony proces.  Stal jest odtłuszczana, płukana, trawiona, ponownie płukana, a następnie zanurzana w roztworze topnika. Po wykonaniu wszystkich etapów przygotowania stal suszy się, a następnie zanurza w gorącej kąpieli stopionego cynku (około 450°C). Cynk nie tylko dodaje zewnętrzną warstwę do stali jak farba, ale oba metale łączą się ze sobą. Po zanurzeniu stali w kąpieli cynkowej należy ją odstawić do ostygnięcia, a następnie sprawdzić, czy wszystkie obszary zostały prawidłowo pokryte powłoką. W ten sposób powstaje stop cynku i żelaza, który jest wyjątkowo odporny na korozję. Warstwa antykorozyjna pozwala utrzymać metal w nienaruszonym stanie na dłużej, a ponadto poprawia też jego estetykę.

Ocynk jest opcją dodatkową, którą stosujemy do pomostów wag stalowych (modele United i United Pro), a także stalowych elementów pomostów betonowo – stalowych (modele Compact, Strong, RAM).

Kiedy rozważyć zakup wagi ocynkowanej?

Warto wybrać wagę pokrytą warstwą ochronną cynku, jeśli będzie ona pracowała w środowisku wyjątkowo korozyjnym. Są to miejsca blisko morza, gdzie mocno oddziałuje słona woda; obszary, w których często występuje śnieg (wraz z solą używaną do odśnieżania); jeśli waga będzie używana do ważenia materiałów żrących, lub może znajdować się w wodzie i brudzie.  Wydłużona żywotność uzyskana dzięki cynkowaniu znacznie przewyższy koszty i kłopoty związane z koniecznością wymiany wagi samochodowej z powodu przedwczesnego rdzewienia.

Ile kosztuje cynkowanie?
Ceny cynku wahają się, ale zazwyczaj można przyjąć, że cena stalowej wagi ocynkowanej będzie wyższa około 10-20%  w porównaniu z wagą malowaną. Biorąc pod uwagę całkowity koszt posiadania wagi samochodowej, koszt ten można łatwo pokryć ze względu na wydłużenie żywotności wagi.

Montaż stalowej wagi United Pro w wersji ocynkowanej (ocynk ogniowy)  – zobacz film

 

Bezpłatna konsultacja lub wizyta

Jeśli szukasz podobnego rozwiązania zamów rozmowę z naszym ekspertem. Możemy też bezpłatnie przyjechać na wizję lokalną w Twojej firmie.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Śledź nas w mediach społecznościowych

   

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28