Automatyczne ważenie w PSZOK

Niedawno wdrożyliśmy ciekawy system wagowy w jednym z PSZOK na południu Polski. Waga zostaławyposażona w rozbudowany system bezobsługowego ważenia. Składa się on ze szlabanu, sygnalizatorów, kamer, fotokomórek, wyświetlaczy i czytników RFID. Co ciekawe, zgodnie z życzeniem inwestora, na wjeżdzie i wyjeżdzie na wagę zamontowane zostały po dwa czytniki RFID – na różnych wysokościach – dedykowane […]

Automatyczne ważenie w PSZOK


9 listopada, 2023 Wagi samochodowe,

Niedawno wdrożyliśmy ciekawy system wagowy w jednym z PSZOK na południu Polski. Waga zostaławyposażona w rozbudowany system bezobsługowego ważenia. Składa się on ze szlabanu, sygnalizatorów, kamer, fotokomórek, wyświetlaczy i czytników RFID. Co ciekawe, zgodnie z życzeniem inwestora, na wjeżdzie i wyjeżdzie na wagę zamontowane zostały po dwa czytniki RFID – na różnych wysokościach – dedykowane osobno samochodom osobowym i ciężarowym. Pracę wagi wspiera dodatkowo oprogramowanie wagowe z modułem BDO do zarządzania odpadami.

 
Ważenie na PSZOK odbywa sie w pełni automatycznie. Na wjeździe przed wagą zamontowany jest sygnalizator i szlaban. Kierowca zatrzymuje się przed nimi i skanuje kartę RFID na jednym z dwóch czytników. System sprawdza, czy pojazd może zostać wpuszczony, po czym szlaban otwiera się (sygnalizatory zmieniają kolor na zielony). Pojazd wjeżdża na wagę, po dojechaniu do fotokomórek odpowiedzialnych za kontrolę obecności pojazdu na wadze sygnalizatory zmieniają kolor na czerwony. Po ustabilizowaniu się wskazań wagi następuje zapis ważenia, wraz ze zdjęciami przodu, tyłu oraz przestrzeni ładunkowej ważonego pojazdu. Po poprawnym zapisie ważenia sygnalizatory zmieniają kolor światła na zielony, a pojazd opuszcza wagę.
 
Waga to betonowo-stalowy model Compact o długości 8 m, w wersji zagłębionej. Użyto przy niej cyfrowych czujników Sensocar CS-DC.

Bezpłatna konsultacja lub wizyta

Nadal nie masz pewności, jakie rozwiązanie wagowe będzie dla Ciebie odpowiednie? Zamów rozmowę z naszym ekspertem. Możemy też bezpłatnie przyjechać na wizję lokalną w Twojej firmie zajmującej się gospodarką odpadami.

  Imię i nazwisko / Firma

  Temat


  Adres email

  Numer kontaktowy


  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 1000).
  Klauzula informacyjna o administratorze i przetwarzaniu danych


  Sprawdź inne artykuły na naszym Blogu o ważeniu

  Sledź nas w mediach społecznościowych

  Szybki kontakt

  • MIW Group Tomasz Kogut Sp. k.
  • ul. Smaków 9
  • 49-318 Skarbimierz-Osiedle,
   pow. Brzeg, woj. opolskie
  • (+48) 77 411 39 28
  • (+48) 77 544 96 91
  • biuro@miary-wagi.pl
  • Pon – Pt: 7:00 – 15:00


  Zaufali nam  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28