Obowiązki Zamawiającego wagę samochodową i/lub oprogramowanie Scaleo

W związku z instalacją wagi samochodowej Zamawiający zobowiązany jest wypełnić następujące obowiązki (chyba, że ustalono inaczej w ramach indywidualnych negocjacji z Zamawiającym i wyraźnie wskazano to w Zamówieniu/umowie): przygotowanie podłoża pod montaż wagi oraz innych elementów systemu wagowego zgodnie z załączoną dokumentacją (gdy taki obowiązek wynika z części I Umowy), położenie instalacji uziemiającej (bednarki) według […]

W związku z instalacją wagi samochodowej Zamawiający zobowiązany jest wypełnić następujące obowiązki

(chyba, że ustalono inaczej w ramach indywidualnych negocjacji z Zamawiającym i wyraźnie wskazano to w Zamówieniu/umowie):

  1. przygotowanie podłoża pod montaż wagi oraz innych elementów systemu wagowego zgodnie z załączoną dokumentacją (gdy taki obowiązek wynika z części I Umowy),
  2. położenie instalacji uziemiającej (bednarki) według dostarczonego schematu i wykonanie pomiarów,
  3. przekazanie terenu budowy w terminie co najmniej trzech tygodni przed terminem realizacji umowy, chyba, że strony postanowią inaczej,
  4. zapewnienie na czas montażu dźwigu z operatorem zdolnego do zamontowania pomostów wagowych o wadze 10000 kg,
  5. zapewnienie na czas legalizacji wagi wózka widłowego lub dźwigu o nośności wskazanej przez Wykonawcę,
  6. zapewnienie dojazdu do wagi samochodami o masie do 50 ton oraz dźwigu,
  7. zapewnienie energii elektrycznej z podłączeniem (1 x 230 V – min. 20 A) w pobliżu wagi na czas wykonywania prac związanych z przedmiotem umowy,
  8. w przypadku wskazania montażu miernika wagowego w pomieszczeniu wagowym, zapewnienie przyłącza elektrycznego w postaci od dwóch do czterech gniazd wtykowych z czynnym bolcem uziemiającym (2 lub 4 x 2P+Z; w zależności od ilości podłączanych urządzeń) doprowadzone przewodem 3×2,5 mm2 i zabezpieczone bezpiecznikiem typu „S” 16A o charakterystyce B, jednoznacznie identyfikowalnym w rozdzielnicy Zamawiającego. Gniazda powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej lokalizacji układu pomiarowego.
  9. w przypadku montażu systemów wagowych, w których układ pomiarowy znajdować się będzie w skrzyni systemowej przy wadze: doprowadzenie przewodowej sieci komputerowej LAN kat 5e oraz zasilania przewodem 3×2,5 mm2 zabezpieczone bezpiecznikiem typu „S” 16A o charakterystyce B jednoznacznie identyfikowalnym w rozdzielnicy, do miejsca zgodnego z rysunkami nr 1 i 2 załączonymi do umowy. Dopuszcza się zastosowanie przewodu kategorii wyższej po wcześniejszym poinformowaniu MiW. W przypadkach odległości od punktu dostępowego wynoszącej powyżej 100 metrów konieczne jest zastosowanie przewodu światłowodowego, jednakże po stronie Klienta leży zainstalowanie media konwerterów przekładających sygnał ze światłowodu na przewód miedziany. W tym przypadku należy również poinformować MiW, celem ustalenia szczegółów ewentualnego montażu elementów konwertujących w skrzyni systemowej wagi dostarczanej przez MiW.
  10. ponadto w przypadkach, kiedy Klient decyduje się na zainstalowanie miernika wagowego w pomieszczeniu oraz systemu wagowego ze skrzynią sterowniczą przy wadze, należy spełnić obydwa powyższe punkty i dodatkowo przygotować drożną trasę kablową wykonaną w rurze osłonowej z zastosowaniem jak najmniejszej linii gięcia, od miejsca instalacji układu pomiarowego do studni kablowej lub słupa skrzyni systemowej przy wadze.
  11. zapewnienie dostępu do wszystkich urządzeń wagi oraz możliwości poruszania się pracowników Wykonawcy na terenie Zamawiającego,
  12. udostępnienie sanitariatów, umywalni i pomieszczenia socjalnego dla pracowników Wykonawcy na czas wykonywania prac związanych z przedmiotem umowy.
  13. zagospodarowanie wszystkich odpadów powstałych w wyniku prac związanych z realizacją przedmiotu umowy, włącznie z urobkiem powstałym na skutek prac ziemnych.
  14. zapewnienie ogrodzenia i dozoru placu montażu lub budowy.
  15. przygotowanie trasy położenia kabla sygnałowego między elementami systemu wagowego a pomieszczeniem obsługi wagi w postaci przepustów DVR50 lub koryt kablowych zgodnie z zakresem zamówienia oraz rysunkami nr 1 i 2 załączonymi do umowy,

W związku z instalacją oprogramowania Scaleo Zamawiający zobowiązany jest wypełnić następujące obowiązki

(chyba, że ustalono inaczej w ramach indywidualnych negocjacji z Zamawiającym i wyraźnie wskazano to w Zamówieniu/umowie):

  1. Doprowadzenie zasilania 230V do miejsca montażu skrzyni sterowniczej i miejsca montażu modułu Scaleo.IoT. Zapewnienie sieci LAN z dostępem do stabilnej sieci Internet lub zapewnienie karty SIM z opłaconym abonamentem i pakietem Internetu
  2. Abonament do usługi chmurowej – zgodnie z aktualnym cennikiem, umieszczonym na stronie www.scaleo.eu/pakiety/
  3. Doprowadzenie zasilania 230V (przewód YKY 3×2.5mm2 zabezpieczony wyłącznikiem nadprądowym B16A jednoznacznie identyfikowanym w rozdzielni) do miejsca montażu skrzyni sterowniczej i miejsca montażu modułu Scaleo.IoT
  4. Zapewnienie sieci LAN (przewód UTP kat. 5e) z dostępem do stabilnej sieci Internet lub zapewnienie karty SIM z opłaconym abonamentem i pakietem Internet (w przypadku zamówienia dodatkowego routera LTE)
  5. Minimalna przepustowość szkieletowej sieci LAN:100/1000Mbit1 (w przypadku sieci 10Gbps i wyższych należy skontaktować się z działem R&D celem ustalenia szczegółów)
  6. Minimalna przepustowość dostępu do internetu dla systemu Scaleo: 10Mbps Upload; 10Mbps Download (dotyczy systemów Scaleo Basic bez kamer i urządzeń wejść/wyjść (sygnalizacja świetlna, szlabany itp.) Dla systemów rozbudowanych, celem uzyskania satysfakcjonującej płynności z użytkowania zalecana prędkość dostępu do internetu wynosi 30 Mbps symetrycznie w obu kierunkach) 
  7. Wydzieloną dedykowaną wirtualną sieć LAN (VLAN) z odblokowanym ruchem internetowym na wszystkich portach lub (w przypadku braku dedykowanej VLAN) odblokowany ruch internetowy na portach: 443 i 1194;
  8. Dla zapewnienia wsparcia posprzedażowego systemów wagowych konieczne jest udostępnienie/odblokowanie ruchu sieciowego dla fabrycznie wbudowanego w system wagowy Routera z zaimplementowanym klientem VPN: vpn.scaleo.eu:11943 (Firma MiW Group wszystkie swoje systemy wyposaża w urządzenie nawiązujące automatycznie połączenie z serwerem MiW w celu dokonywania modernizacji, ulepszeń lub napraw. Uniemożliwienie diagnostyki zdalnej może spowodować wydłużenie czasu reakcji na serwis, brak aktualizacji i generowanie dodatkowych kosztów związanych z bezpodstawnym wezwaniem serwisu; zgodnie z obowiązującym cennikiem dostępnym na stronie internetowej miw.group)
  9. Zapewnienie komputera do zainstalowania oprogramowania wagowego, wszystkie urządzenia oraz stanowiska muszą być we wspólnej sieci LAN (dla wersji offline)
  10. Wykonanie przepustów, tras kablowych oraz osadzenie fundamentów prefabrykowanych (dostarczanych przez MIW Group w przypadku zakupu słupów) dla elementów systemu – wg wytycznych otrzymanych po zaakceptowaniu oferty (w przypadku, gdy ich wykonanie jest po stronie Zamawiającego).
  11. Zaakceptowanie regulaminu aplikacji Scaleo. Treść regulaminów dostępna jest na steronie internetowej www. scaleo.eu, bezposrednie linki:  Scaleo Online / Scaleo Offline
  12. W przypadku przyjazdu ekipy serwisowej i braku możliwość przystąpienia do prac lub ich kontynuacji z winy Zamawiającego naliczony zostanie dodatkowy koszt dojazdu i pracy oraz zostanie ustalony nowy termin realizacji usługi.

Wymagania co do komputera PC w przypadku instalacji oprogramowania wagowego na lokalnej maszynie:

Minimalne parametry standardowego zestawu komputerowego: Minimalne parametry zestawu komputerowego do systemów ANPR:
– komputer stacjonarny typu Desktop
– procesor: Intel Core i5 seria 8 lub wyżej bądź AMD Ryzen 5 od serii 2200 w górę*
– RAM: 16GB
– zalecana niezintegrowana karta graficzna
– aktualny system operacyjny „Windows 11”
– zalecany moduł TPM ver. 2.0
– dysk SSD 250GB dla systemu i oprogramowania (+ HDD 1TB w przypadku systemów z kamerami).* Procesory starszych serii dyskwalifikują system z aktualizacji do Windows 11. Po okresie wspierania systemu Windows 10 przez firmę Microsoft mogą wystąpić problemy z działaniem komputera a co za tym idzie całego systemu wagowego.
– komputer stacjonarny typu Desktop
– procesor: Intel Core i7 seria 8 lub wyżej bądź AMD Ryzen 5 PRO od serii 3000 w górę*
– RAM: 24GB
– min. średniej klasy niezintegrowana karta graficzna (np.: GTX 1660)
– system operacyjny „Windows 11”
– zalecany moduł TPM ver. 2.0
– dysk SSD 512GB (+ HDD 2TB w przypadku systemów z wieloma kamerami).* Zastosowanie słabszego procesora może znacznie pogorszyć działanie systemu wagowego i uniemożliwia aktualizację systemu Windows do najnowszej wersji. (Windows 11)

Systemy ANPR

W przypadku systemów ANPR (rozpoznających tablice rejestracyjne) konieczne jest stałe podłączenie komputera do sieci Internet*. Zamawiający udostępni wykonawcy adresy IP z lokalnej przewodowej sieci LAN w ilości zgodnej z podaną specyfikacją oraz z odblokowanym ruchem sieciowym na portach:
433, 1194, 4001, 4002, 502, 554, 443, 80. Bądź wydzielony zostanie VLAN z nieograniczonym wyjściem do sieci internet. Skuteczność rozpoznawania tablic wynosi 98% (z wyłączeniem tablic zniszczonych i/lub specjalnych).

*Wersja ANPR Offline jest w trakcie budowy i zostanie włączona najszybciej jak to możliwe.

Dodatkowe ustalenia

Zamawiający obowiązany jest poinformować Wykonawcę na piśmie (e-mail: biuro@miary-wagi.com.pl) we wskazanym przez Wykonawcę terminie (przed terminem realizacji umowy) o spełnieniu wszelkich obowiązków wynikających z Umowy, w tym wszystkich obowiązków, które niezbędne są do zrealizowania przedmiotu Umowy przez Wykonawcę. Brak poinformowania w sposób wskazany w zdaniu poprzednim skutkować będzie: możliwością przesunięcia w czasie realizacji robót należących do Wykonawcy lub pokrycie przez Zamawiającego kosztów związanych z gotowością Wykonawcy do zrealizowania przedmiotu Umowy lub jego części według stawek przyjętych przez Wykonawcę.
Zamawiający oświadcza, iż miejsce posadowienia wagi jak i teren wokół wagi oraz wszelkie miejsca, które będą wykorzystane w celu zrealizowania przedmiotu Umowy (np. trasa instalacji okablowania, miejsce do posadowienia innej infrastruktury) są wolne od jakichkolwiek przeszkód uniemożliwiających realizację przedmiotu Umowy (nie dojdzie do kolizji z przewodami energetycznymi, gazociągiem, zbiornikami podziemnymi i innymi istniejącymi przeszkodami). W przypadku wykrycia przeszkód Zamawiający zobowiązany jest do ich usunięcia lub na jego dodatkowe zlecenie Wykonawca określi, czy jest możliwe usunięcie kolizji , sposób usunięcia/ominięcia przeszkody, ewentualny kosztorys prac z tym związanych. Wszelkie prace określone w niniejszym ustępie wydłużają termin realizacji niniejszej Umowy o czas ich trwania. W przypadku braku zgody Zamawiającego na rozwiązanie sugerowane przez Wykonawcę i/lub opłatę dodatkową wskazaną przez Wykonawcę lub samodzielne usunięcie przeszkody przez Zamawiającego, Wykonawca może odstąpić od niniejszej Umowy z winy Zamawiającego.

 

 

 

Zaufali nam



  • MIW GROUP Tomasz Kogut sp.k.
  • ul. Smaków 9, 49-318 Skarbimierz-Osiedle, pow. Brzeg, woj. opolskie
  • biuro@miary-wagi.pl
  • (+48) 77 411 39 28